Контакти

levkoland@gmail.com
Чекаємо на ваші листи :)

Сторінки

Яка рослина пофарбує яйце у червоний колір? Новий майстер клас від писанкарки Ірини Михалевич

Продовжуємо досліджувати, які рослини можуть пофарбувати пташине яйце у гарні кольори. Найчастіше на писанках можна побачити білу, жовту, червону і чорну барви. Ми вже з’ясували, що сині відтінки писанці подарують ягоди чорниці і бузини. У жовтий колір фарбують багато рослин – і березові сережки, і цвіт бузини, жовтець, ромашка, пижмо і багато інших. А яка ж рослина може вкрити яйце яскравою червоною барвою?

До Свята Воскресіння Господнього лишається певний термін, тому ми ще маємо вдосталь часу, щоб запастися необхідними барвниками. Рослини, які добре фарбують у червоне, в Україні не зростають. Тому якщо хочемо мати справу з натуральними барвниками, знайомимося з асортиментом «зелених» аптек та інтернет-магазинів. Червоний сандал, фернамбукове дерево, цезальпінія, марена красильна – ось найсильніші джерела червоної барви для писанки. Зростають ці рослини в тропічній Азії, Бразилії, на Кавказі. Найдоступнішою сировиною для приготування червоного барвника залишається марена красильна (крапп). У «зелених» аптеках продаються 50-грамові пакети з засушеним коренем цієї рослини.

В який відтінок пофарбує марена? Про колір ми вже писали – має отриматися червоний. Але справа в тому, що рослини фарбують яйця не в чисті кольори, а у найрізноманітніші відтінки. Тому від марени слід чекати спокійного дещо прохолодного відтінку червоної барви. Хоча результат залежатиме і від того, яке яйце ви фарбуватимете – біле чи вже пофарбоване.

Барвник з марени красильної. Рецепт

Приготувати відвар з марени просто. Протравлювач не потрібен, беремо 250 мл води і 100 г коренів рослини. Марену варять 10 хвилин на малому вогні, проціджують, дають остигнути, а вже потім фарбують у відварі писанки.

Перед фарбуванням яйце неодмінно слід повністю занурити на 3-4 секунди в оцет – краще ляже барва. Якщо працюєте з видутком, не забудьте перед тим закрити воском отвори. Буде шкода, якщо до середини потрапить оцет.

Біле яйце марена красильна зафарбує так:

писанка на перепелиному яйці. Барвники: марена красильна, ягоди чорниці.

Якщо яйце спочатку зафарбувати цибулинням, а потім мареною – отримаємо такий теплий відтінок (марена – хвильки й осердя наконечників).

писанка на курячому яйці. Барвники: цибулиння, марена красильна, ягоди чорниці.

Написати коментар

Пошук по сайту

LiveInternet