Контакти

levkoland@gmail.com
Чекаємо на ваші листи :)

Сторінки

Вчимося фарбувати писанку рослинними відварами – чорниці

Автор Ірина Михалевич

(матеріал подарований нашому сайту авторкою, за що висловлюємо пані Ірині величезну подяку)

Маєте вдома заморожені чорниці?

Взимку чорниці добре зміцнюють імунітет, а ще гарно фарбують писанки!

До весни не так і далеко, тож вчимося писати українську писанку заздалегідь. Понад 100 років тому писанкували гарячим бджолиним воском та спеціальним інструментом – писачком. Воском пишуть і тепер, його неможливо замінити іншим матеріалом. А от інструмент із часом удосконалили. Сьогодні можна придбати уже готовий писачок – для перших спроб краще підійде з широкою лійкою, наприклад, які продає відома київська майстриня Оксана Білоус. До Свята у магазинах з’являться харчові барвники – для писанок вони не підходять, радше для крашанок та крапанок. Чим же фарбувати писанку? Тим, чим фарбували століттями: квітами, листям, корінням, сережками, ягодами.

Рецепт відвару. Беремо 50 г ягід. Промивати не слід, бо втратимо частину забарвлюючих речовин. Кладемо в емальовану посудину, заливаємо 230 мл води. Звичайної з-під крану або криничної. Варимо ягоди за стандартною процедурою?-?10-15 хвилин на повільному вогні. До процідженого відвару додаємо дрібку алюмокалієвих квасців – без них відвар не фарбуватиме (квасці можна придбати в аптеці).

Якщо виникає пауза між фарбуванням писанок, відвар, аби довго служив і повсякчас був під рукою, можна зберігати в холодильнику (не в морозильній камері). Забарвлює він писанку і в холодному стані за лічені хвилини. Увага! Чорнична барва, на відміну від інших, не терпить відкритого сонця.

Синьої, лілової, фіолетової та інших небесних барв можна досягти, якщо фарбувати у відварі білі яйця. Інколи фіолетового відтінку писанка набуває після того, як побуває в відварі з цибулиння. Аби досягти оливкового тла писанку після фарбування в свіжому насиченому відварі з цибулиння слід ненадовго занурити в чорничний барвник.

Чорниці – це смачно, корисно і красиво! Фарбуймо писанку природним!

Авторські права захищено.

Поділитися:

Написати коментар

Пошук по сайту

LiveInternet