Контакти

levkoland@gmail.com
Чекаємо на ваші листи :)

Сторінки

Пори року – Авторські казки (Софія Лупанова)

Казки українських авторівЖив в одній країні король на ймення Рік. Незліченні були його багатства. Та більш за все любив і цінував він своїх чотирьох дочок – Зиму, Весну, Літо і Осінь.

Старша сестра – Зима – була злою і ненавиділа все живе. Та в присутності батька завжди пестила звіряток і ніжно підливала квіточки. Весна ж була дуже привітною і більш за все любила природу. Вона часто гралася зі своєю, такою ж природо любимою, сестрою Осінню. Також дочки разом з батьком завжди сміялися над витівками наймолодшої сестри – Літо.
Минав час. Зістарівся вже король. І вирішив він передати свій трон дочкам. Щоб нікого не образити, король розділив рік на чотири частини. “Дочки пануватимуть по черзі, – думав Рік – і все буде добре.”
Найбільше любив король Весну. Тому вирішив, що вона розпочинатиме рік. Всі сестри з цим погодились, окрім заздрісної Зими.
Коли Весна повинна була вперше зійти на трон, Зима замкнула її в підвалі. А сама, одягнувши її вбрання, зійшла замість неї.
Коли Зима почала панувати, король одразу зрозумів, що це не Весна. Адже все навкруги було біле-біле. Тоді Рік сказав:
– Зимо, Зимо, навіщо ти це зробила? Тепер уже нічого не зміниш… Ти будеш розпочинати рік! Але я тебе покараю. Ти будеш не тільки розпочинати, а й закінчувати його!
З того часу, Зима розпочинає та закінчує рік.

Автор: Софія Лупанова

Написати коментар

Пошук по сайту

LiveInternet