Контакти

levkoland@gmail.com
Чекаємо на ваші листи :)

Сторінки

Як правильно сидіти за партою, щоб була гарна осанка (постава) та здорова спина

Всім відома всесвітня епідемія сколіозів, кіфозів та остеохондрозів у дітей та підлітків. Як правило, всі ці проблеми із хребтом беруть свій початок у школах. Після рухливих літніх канікул, або взагалі активного безтурботного життя (якщо йдеться про перший клас), діти повертаються до школи і сідають за парти. Відтепер, сидячий спосіб життя стає для них постійним – вони вчаться у школі, та роблять домашні завдання вдома. Знання – це їхнє майбутнє. Але процес отримування знань має бути приємним як з педагогічної, так і з медичної точки зору. Про вчителів буде окрема тема, а наразі пропоную вашій увазі декілька нескладних правил: як правильно сидіти за партою чи робочим столом, щоб зберегти хребет здоровим.

1. По-перше запам’ятайте, що ваші коліна, коли ви сидите, мають бути на рівні тазу. Таким чином ваші стегна будуть паралельні до підлоги.

2. Паралельні до підлоги та зігнуті у ліктях руки, мають лежати на столі так. Лікті не мають звисати зі столу, або навпаки бути вищими за рівень третього знизу ребра (не тягніться до столу). Якщо лікті лежатимуть на столі, це зніме навантаження з кистей рук та плечей.

3. Стопи мають твердо стояти на підлозі. Якщо у школярика ніжки до підлоги ще не дістають – йому потрібно поставити підставку для ніг.

4. Неможна схрещувати ніжки – це перетискає кровообіг.

5. Дошку у молодших класах шкіл розміщують так, щоб дитина не вигинала шию, дивлячись на неї вгору. Центр дошки має бути просто на рівні очей дитини у сидячому положенні. Відповідно, якщо в класі три ряди парт, центральний ряд має стояти на центральній вісі від центру дошки, а крайні прагнути до центру (дивіться малюнок).

6. Порада для зору: поставте всі парти у шаховому положенні, як показано на малюнку. Це позбавить дітей із задньої парти потреби визирати за-за спини сусідів спереду, щоб подивитися на дошку (дивіться на малюнку).

 

Пропоную вашій увазі схему: як визначити правильну висоту парти та стільця відповідно до росту дитини:

Також вам сподобається інформація про те, як правильно обладнати дитячий робочий стіл вдома, щоб малюку було комфортно робити домашнє завдання та просто бавитися за комп’ютером – ЧИТАЙТЕ ТУТ.

З повагою, Ваш Левко!

🙂

Написати коментар

Пошук по сайту

LiveInternet