Контакти

levkoland@gmail.com
Чекаємо на ваші листи :)

Сторінки

Фарбуємо писанку свіжими рослинами

Автор матеріалу та фотографій Ірина Михалевич

Перші дні весни принесли радість очікування тепла, сонця. Вже весело дзвенять синички, посвистують шпаки. Ось-ось прогримить перша гроза — і тоді осміліють ранні весняні рослини чистотіл і кропива. У березні ще сплять багато трав, а кропива хутко прокидається: не боїться вона холодного вітру, радіє першим дощам.

Кожної весни ми очікуємо найбільшого Свята — Світлого Воскресіння Господнього.

Друже, пропонуємо тобі навчитися створювати особливо гарні та неповторні крашанки і писанки до Свята. Спробуй пофарбувати їх свіжими рослинами. Відкриваймо світ природних барвників разом!

Чимало свіжих рослин уміють фарбувати. Навесні ти зможеш приготувати відвари з листя молодої кропиви, з березових сережок.

березові сережки фото молода кропива

Вони з’являються на межі березня і квітня. Зелену фарбу хлорофіл, що її одержують з кропиви, і раніше застосовували як барвник, свого часу експортували за кордон.

Кропива дводомна, (зріла рослина стає високою, майже з людський зріст), росте всюди біля жител, понад річкою, в лісах, на узбіччях доріг. Для баврника підійдуть молоді стебла з 4-5 листками. Стебла краще зрізати ножицями, щоб не вирвати рослину з корінням. Не забудь про захисні рукавички.

Рецепт. Щоб приготувати відвар з кропиви, потрібно нарізати оберемок молодої кропиви, залити стебла холодною водою на кілька годин і так залишити. Віджимати рослину від води слід у рукавичках. Як готується сам відвар? Приготувати його тобі допоможуть рідні.

Ось рецепт: до металевої високої посудини кладемо листя кропиви і ллємо десь 230 мл води, варимо на повільному вогні протягом 15 хв. Обережно! Кропива не тільки пекуча, — коли її варити, вона ще й дуже піниться. Готовий відвар треба процідити крізь сито чи марлю в півлітрову банку, додати дрібку алюмокалієвих квасців і добре перемішати.

як виглядають квасци

Алюмокалієві квасці продаються в аптеці. В один барвник потрібно кинути всього дрібку квасців (це стільки, скільки ти зможеш взяти двома пальцями). Без них відвар не фарбуватиме.

Як тільки відвар дещо охолоне, можна починати фарбування. Кропива пофарбує писанку (чи крашанку) в ніжний зелений відтінок. Тривалість фарбування — від півгодини і довше. Для кращого результату можна залишити яйце у барвнику на всю ніч.

Пам’ятай! Перед фарбуванням яйце обов’язково треба скупати в оцті протягом 3-4 секунд. Так ліпше візьметься барва.

В перших числах квітня на березах виростають сережки. Ними приємно фарбувати писанки, бо цей барвник насичує яйце жовтим кольором, таким яскравим, як сонечко. Сережки треба зібрати до того, як вони розкриються і з них посипеться пилок. Перед варінням краще замочити їх у холодній воді на кілька годин. Для відвару потрібна добра пригорща свіжих (не сухих) березових сережок і 200 мл води. Кип’ятити, як і кропиву, на малому вогні протягом 15 хвилин. До готового теплого відвару додати дрібку квасців, добре перемішати, щоб квасці повністю розтанули. Твоя крашанка (чи писанка) пофарбується у ясно-жовту барву за 2-3 години.

красити яйц натуральними фарбникамияйце Великоднє крашене кропивоюкрашенка фарбована натуральними фарбами

Авторські права захищені

Поділитися:

Попередня стаття

Написати коментар

Пошук по сайту

LiveInternet